Ниско-напонски пали низа кабел

Ниско-напонски пали низа кабел

Краток опис:

  Product Name: low-voltage lights string cord Product Model: AT-CDX-FS088 Place of Origin: Zhejiang China(Mainland)       Brand Name: Yuyao Aoteng Certification: CE, ROHS, IP65. Male End Type: EU 2 Pin Waterproof Plug Female End Type: EU 2 Core Waterproof Socket Cable Specification: H05VV-F 4X0.5MM2X13M Holder Type: 27Pcs x E27 Lamp Holder Product Material: 100% Copper and PVC Jacket Rated Parameter: Low Voltage AC 12V 3A Packaging & Delivery Lead ...


 • Мин.нарачката: 500Sets
 • ФОБ Цена: 0.5USD --- 3.5USD
 • ФОБ Цена: Ningbo пристаниште
 • Рок на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Набавка Способност: 5000Sets на ден
 • Индивидуално пакување: MOQ: 2000Sets
 • детали за производот

  Тагови производ

   

  Име на производ: ниско-напонски пали низа кабел
  Модел на производот: AT-CDX-FS088
  Место на потекло: Жеџијанг Кина (континентална)      
  Бренд име: Yuyao Aoteng
  Потврдување: CE, ROHS, IP65.
  Машки Крај Тип: ЕУ 2 Пински Водоотпорен Plug
  Женски Крај Тип: ЕУ 2 Основни Водоотпорен Socket
  Кабел Спецификација: H05VV-F 4X0.5MM2X13M
  Носителот Тип: 27Pcs x E27 Светилка носителот
  Материјал на производот: 100% бакар и PVC изолација
  Отценети Параметар: Низок напон AC 12V 3A

  Пакување и испорака

  Водач Време: 25days по уплатата;

  Тип на пакување: Секој кабел / Обоени Внатрешна кутија; Внатрешен Кутија Големина: 19x19x9cm

  16pcs Внатрешен Кутија / Големи Вон кашон; Надворешното пакување Големина: 39,5 × 39,5 × 39.5CM;

  1F. Компанијата Слика --Yuyao Aoteng--

  111

  2F. Примероци Соба --Yuyao Aoteng--

  222

  3F. Bunching Работилница --Yuyao Aoteng--

  333

  4F. Жица Нацртај клупа --Yuyao Aoteng--

  444

  5F. Текстил кабел Работилница --Yuyao Aoteng--

  555

  6F. Линија за производство работилница --Yuyao Aoteng--

  666

  7F. Пакување Работилница --Yuyao Aoteng--

  777

  8F. Нашата предност --Yuyao Aoteng--

  Ние сме Производителот, направи: ①.E27 / E26 / E12 / E14 / B22 STRING СИЈАЛИЧКИ кабел;
  ③.POWER кабел со прекинувач; ④.HIMALAYAN SALT LAMP мозок;
  ②.E27 / E26 МЕТАЛ / силиконска другар светлина CORD комплети;
  ⑤.TEXTILE покриена кабел; ⑥.STEAM IRON кабел;
  ⑦.DC продолжен кабел; ⑧.SWIVEL кабелот за напојување;
  Б: Ние може да направи примероци Висок квалитет во зависност од вашите цртежи и спецификации,
  Затоа ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за примероци во секое време.
  C: 6 години производство искуство. D: ОЕМ Достапно
  D: Капацитет за производство на 10.000 парчиња дневно.

  9F. Нашите услуги --Yuyao Aoteng--

  999

  10f. Најчесто поставувани прашања --Yuyao Aoteng--

  Прашање 1: Дали сме фабрика или трговско друштво?
  Ние сме производител на кабелот за напојување со висок квалитет со приклучок
  Q2: може да ви обезбеди бесплатни примероци?
  Се разбира, тоа е добредојден да ви испрати примероци, ако сте подготвени да платат надомест на товар.
  В3: Како вашата фабрика направи во врска со контрола на квалитетот?
  "Преживее на квалитет" Ние секогаш придаваат големо значење на квалитетот на контрола од
  самиот почеток до самиот крај. Ние, исто така се добие автентикација во светот,
  како што UL, ETL, VDE, CE, ДСА, IMQ, Соединетите Американски Држави, Велика Британија, PSE и така натаму.

  11F. Договор Информации --Yuyao Aoteng--

  Лице за контакт: Елвис Позиција: Генерален директор
  Мобилен / Whatsapp: +86 13566387943 WeChat: +86 13566387943
  Е-пошта: yuyaoaoteng@126.com Skype: yyaotenglhyoutlook.com

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!